Nový transpondér v platformách Skylink a CSlink

22.10.2011

Nový transpondér v platformách Skylink a CSlink.

 

 

Spoločnosť Towercom spustí v najbližších dňoch pre platformu Skylink a CSlink  nový, v poradí už piaty transpondér.

Zoznam programov, ktoré sú naplánované na nový kmitočet  : STV1 (Jednotka), STV2 (Dvojka), TV Markíza, TV Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3 a programy Slovenského rozhlasu (SRo) a slovenských komerčných rádií, ktoré sa doteraz vysielajú na kmit. 12,565 GHz, pol H, SR 27500, FEC 2 / 3 na družicu Astra 3A (23,5 ° E).

Programy sa tak presúvaju z Astry 3A na Astru 3B. Výhodou presunu na nový transpondér bude lepšie pokrytie satelitu Astra 3B a najmä budú všetky slovenské programy v jednom multiplexe.

Keďže sa jedná o základné slovenské programy platforma Skylink zabezpečí paralelné vysielanie na dlhšie obdobie, aby mali zákazníci nielen platformy Skylink, ale aj CS Link dostatok času na preladenie.

 

Technické parametre nového transpondéra:
Družica:                   Astra3B (23,5°E)
Frekvencia:                 11 836 MHz
Polarizácia:                 Horizontálna
FEC:                               5/6
SR:                              27500
Norma:                         DVB-S
Modulácia:                    QPSKAstra 3A je na konci svojej životnosti. Towercom preto vytvára nový multiplex, ktorý bude mať navyše vyššiu kapacitu (cez 42 Mbit / s) a využije tak výhody moderného výkonného satelitu.

Multiplex Towercomu na freq. 11,836 GHz je v prevádzke ale je zatiaľ bez programov. Vysielanie tu malo byť pôvodne začaté 1.10.2011. Ale ostrý štart novej kapacity bol odložený.

Towercom sa tak stane najväčším poskytovateľom uplinkových služieb a satelitnej kapacity na Slovensku a Českej republike. Pre popredné domáce aj zahraničné satelitné platformy poskytuje inovatívne a vysoko kvalitné služby televíznej a rozhlasovej distribúcie vrátane vysielania vo vysokom rozlíšení. Spoločnosť Towercom, a.s. zabezpečuje satelitné vysielanie pre viac ako 1,5 milióna domácností na Slovensku aj v Čechách.

Leave a Reply