Retro Music Television v balíku DIGITAL

20.9.2012

Retro Music Television v balíku DIGITAL 

 

 

Prevádzkovateľ  česko-slovenských satelitných platforiem Skylink a CS Link, spoločnosť M77 Group, informuje o zaradení programu Retro Music Television do programového balíčka DIGITAL.

Retro Music Television – obľúbený televízny program vysielajúci  hudbu z obdobia začiatku šesťdesiatich až polovice deväťdesiatich rokov 20. storočia – bol doteraz  dostupný zákazníkom Skylinku s predplatným niektorého z platených balíčkov.  Teraz je tento program dostupný už všetkým zákazníkom CS Linku aj Skylinku (karty CryptoWorks aj Irdeto). Stáva sa totiž súčasťou balíčka DIGITAL. Zároveň však prišlo ku zmene vysielacích parametrov. Vzhľadom k tomu, že program vysiela vo formáte SD/MPEG-4, je pre jeho príjem potrebný satelitný prijímač podporujúci  HDTV vysielanie.

Nové technické parametre pre naladenie programu Retro Music Television:

Satelit:                                        Astra 23,5°E

Kmitočet:                                   11 797 MHz

Polarizácia:                                Horizontálna

FEC:                                                  3/4

Symbolová rýchlosť:                27 500 kS/s

Norma:                                     DVB-S2/8PSK

Pilot:                                                ON

Formát:                                      SD/MPEG-4

V súvislosti s prechodom na novú frekvenciu zahajuje Retro Music Television seriál zmien, ktoré sa dotknú ako obsahovej, tak aj obrazovej stránky tejto stanice. Popri skvalitnení obrazu vďaka kompresii MPEG-4 sa pripravuje tiež prechod na vysielanie v širokouhlom formáte 16:9. Táto zmena so sebou prinesie tiež obohatenie programu o úplne nové prvky a informácie.

Na pôvodnej frekvencii 11 895 MHz bude program Retro Music Television vysielať ešte niekoľko týždňov. V priebehu októbra bude na tejto frekvencii nahradený novou televíznou stanicou.

Leave a Reply